PUBLICZNE PRZEDSZKOLE TUPTUSIOWO

Publiczne Przedszkole TUPTUSIOWO mieści się w trzech lokalizacjach. Oddział I przy ul. Kamienieckiej 2 (osiedle Kliny) powstał w 2009 r., oddział II przy ul. Pawła z Krosna 5 (osiedle Kliny, Ruczaj) powstał w 2012 r. natomiast oddział III przy ul. Władysława Taklinskiego 60 (Opatkowice) rozpoczął swoją działalność w 2016 r. Placówki posiadają  własny place zabaw wyposażony w bezpieczne i certyfikowane urządzenia.

Placówki zapewnia bezpłatne 5h (od godz. 08.00 do godz.13.00) dziennie w trakcie realizacji podstawy programowej natomiast opłata za każdą kolejną godzinę wynosi 1 zł.

Oprócz zajęć prowadzonych w ramach podstawy programowej Przedszkole prezentuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych do wyboru, a wśród nich znajdują się lekcje pływania, balet, robotyka, dogoterapia oraz szereg warsztatów tematycznych.

Regularnie organizowane są wycieczki do ośrodków kultury, nauki oraz rekreacji m.in. teatr, kino, Ogród Doświadczeń, Zoo, Straż Pożarna, biblioteka, muzeum, gospodarstwo agroturystyczne i wiele innych.

Dzieci biorą udział w organizowanych przez nauczycieli atrakcjach powiązanych z przedszkolnym kalendarzem, które są odpowiednio dostosowane do ich wieku. Integrują wychowanków m.in. poprzez bale tematyczne, przedszkolne kino jak i również olimpiady sportowe oraz organizują kilka razy do roku konkursy wewnętrzne o różnej tematyce min: bożonarodzeniowej, wielkanocnej czy tez sezonowej.

„Uczymy przez zabawę, bawimy przez naukę” to motto, którym Przedszkole TUPTUSIOWO kieruje się w pracy z najmłodszymi. Przyzwyczaja podopiecznych do odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych stwarzając przyjazną, domową atmosferę oraz zapewnia warunki do wszechstronnego rozwijania osobowości dzieci, uczy tolerancji, akceptacji i poszanowania innych. Niewielkie grupy, a także wykwalifikowana kadra opiekująca się najmłodszymi wpływa na wysoką jakość prezentowaną przez Przedszkole.

Przedszkole z myślą o rodzicach pełni dyżury w okresie ferii zimowych oraz wakacji, podczas których przedszkolaki uczestniczą w rozmaitych konkursach przedszkolnych, animacjach, zabawach organizowanych przez wychowawców.

Open 7 days INFO
Our Young Pre classroom is for ages. This age group is working
BELL SCHEDULE